V.S.O.P.
V.S.O.P. oferta

Nowości i Aktualności
Urządzenia destylacyjne
Urządzenia filtracyjne
Filtry wstępne/końcowe
Filtry kolumnowe
Filtry ciśnieniowe
Wyposażenie dodatkowe
Usługi
Składanie zamówienia
Cennik

 

FILTRY KOLUMNOWE

Zastosowanie naszych filtrów jest ogromne. Skoncentruję się na dwóch najpopularniejszych przypadkach zastosowania filtrów V.S.O.P.

  • oczyszcza ją ze związków organicznych oraz stałych
  • zmiękcza ją
  • poprawia walory smakowe, eliminując zapach i posmak chloru

BIMBER - oraz inne destylaty

  • oczyszcza destylat ze związków stałych
  • oczyszcza z frakcji drożdżowych i decyduje o walorach smakowych oraz zapachowych destylatu
  • pozwala na mieszanie destylatu z wodą, nie powodując efektu zmętniania (zabielania)
  • powoduje, że destylat smakuje bardzo przyjemnie i łagodnie

Każda z naszych kolumn filtrujących jest wykonana z najwyższej jakości nierdzewnej stali kwasoodpornej oraz wypełniona wsadem węglowym z najwyższej jakości węgla aktywnego stosowanego w przemyśle spożywczym.

Każdy zestaw jest bardzo prosty w montażu i obsłudze.

Dodatkowy filtr końcowy zapobiega przedostawaniu się drobin wsadu węglowego (osadu) do destylatu jednocześnie podnosząc komfort obsługi.
Kulowy zawór wylotowy pozwala wyregulować prędkość oraz stopień dokładności filtrowania.

Zwiększone wymiary i objętość wsadu węglowego jeszcze bardziej wpływają na poprawę smaku i zapachu filtrowanego destylatu. Ogromną zaletą wymienionych zestawów filtrujących jest pełna, wielopowtarzalna i niepociągająca za sobą kosztów regeneracja. Raz zakupiony zestaw nie powoduje dodatkowych wydatków związanych z wymianą wkładu. Wkład w 100% zregenerujesz samodzielnie w domu! Używając zestawu do filtrowania wody należy go zregenerować po 2 latach używania. Używając do filtrowania bimbru należy go poddać regeneracji po 6ciu miesiącach. Dla zarejestrowanych użytkowników wykonujemy regenerację kolumny filtrującej na preferencyjnych warunkach.

Poszczególne rodzaje zestawów filtrujących różnią się gabarytami i osprzętem:

 
  STANDARD ZESPOLONA MEGA
kolumna - wymiary 95 cm x 8 cm 95 cm x 8 cm 95 cm x 10 cm
wysokość zestawu ok. 100 cm ok. 130 cm ok. 130 cm
filtr końcowy brak pojedyńczy pojedyńczy
zawór wylotowy brak kulowy kulowy
akcesoria montażowe komplet komplet komplet
Instrukcja obsługi komplet komplet komplet
gwarancja 1 rok 1 rok 1 rok
porady techniczne on-line on-line on-line

Kolumna ZESPOLONA stanowi ostateczne rozwiązanie problemów z nieprzyjemnym zapachem wydestylowanego produktu 100 mm/1m i dodatkowy filtr inline z zaworem regulującym prędkość przepływu, gwarantują najlepsze z możliwych właściwości filtrujące. Według szwedzkich parametrów VPH (Volume per Hour) kolumna zespolona może filtrować z prędkością do 5 L/h bez spadku wydajności oraz właściwości filtracyjnych. Efektem zastosowania rozwiązań filtracyjnych oferowanych przez V.S.O.P. jest krystalicznie czysty destylat o neutralnym i aksamitnie delikatnym smaku i zapachu.

Kolumna MEGA to jedno z lepszych rozwiązań filtracyjnych 100mm/1m umożliwia przefiltrowanie 3,5-4 L/h, wyposażona w zawór redukcyjny pozwala na dostosowanie prędkości przepływu do własnych potrzeb umożliwiając przez to jeszcze dokładniejsze filtrowanie destylatu. Efektem zastosowania rozwiązań filtracyjnych oferowanych przez V.S.O.P. jest krystalicznie czysty destylat o neutralnym i aksamitnie delikatnym smaku i zapachu.

Kolumna STANDARD to najbardziej przystępne i jednocześnie bardzo efektywne rozwiązanie dla osób poszukujących krystalicznie czystego destylatu oraz ceniących sobie neutralność swoich produktów pozwalających na dalszą dowolną obróbkę smakowo zapachową. Kolumna STANDARD umożliwia efektywne filtrowanie destylatu z prędkością do 2l/h bez utraty właściwości filtracyjnych. Połączenie prostoty i możliwości oraz przystępnej ceny dało w efekcie najbardziej popularne wśród naszych klientów urządzenie filtracyjne.


Prawo i Bezpieczeństwo | Oferta | O firmie | Kierunki rozwoju | Misja | Gadżety