V.S.O.P.
V.S.O.P.

Prawo i Bezpieczeństwo
Oferta
O firmie
Kierunki rozwoju
Misja
Gadżety
 

V.S.O.P. KIERUNKI ROZWOJU

Najbliższy rok będzie to rok zmian także w kierunkach rozwoju firmy oraz naszych społecznych zainteresowań. Zupełnie nie planowana, zainspirowana pracami projektowymi prowadzonymi przez forumowiczów CK FORUM (w tym miejscu składamy podziękowania dla ojca chrzestnego całej linii planowanych aparatów ciągłych, dzięki FOOTMAN) ścieżka destylacji ciągłej otworzyła przed nami nowe możliwości, które planujemy poszerzać do roku 2009 w kierunku oferty dla średnich i większych pracowni domowych oraz pracowni gospodarskich.

W związku z tym, kierunek, który zamierzamy zgłębiać to właśnie oferta dla karczm, gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów rozrzuconych po wszystkich regionach naszego kraju. Ufając, że przepisy prawne regulujące destylację w Polsce, a zwłaszcza te dotyczące przedsiębiorstw, zostaną uproszczone i dostosowane do nowoczesnych warunków UE oraz realnych wymogów małej przedsiębiorczości, będziemy kierować część swoich prac w celu zabezpieczenia tej niszy technologicznej.

Pierwszym punktem oferty dla gospodarstw będzie moduł do destylacji ciągłej V.S.O.P. FOOTMAN V1 umożliwiający połączenie wydajności czasowej i ilościowej ze wszystkimi wcześniejszymi produktami V.S.O.P.

Kolejnym punktem będzie FOOTMAN V2, w którym zoptymalizujemy całą konstrukcję do wymogów szybkiej destylacji ciągłej (30-40L zużycia surowca na godzinę i ok. 7-9L destylatu na godzinę).

Równolegle planujemy wypełnienie pustej niszy rynkowej pomiędzy małymi gorzelniami a pracowniami gospodarskimi oferując kolumny i całe instalacje umożliwiające destylację z prędkościami 60-100L/godzinę (projekt V.S.O.P. SEPARATOR X 100).

W orbicie naszego ciągłego zainteresowania pozostają rozwiązania chłodnicze zmierzające do konstrukcji energooszczędnych układów zamkniętych.

Optymalizacja filtracji zwłaszcza w średnich i większych pracowniach gospodarskich i karczmarskich znajdzie rozwiązanie w linii bezobsługowych filtrów ciśnieniowych oraz pomp destylacyjnych, których pierwsze modele o pojemności zalewowej do 50 L proponujemy już na wiosnę 2008. Powyższe rozwiązanie spowoduje, że nawet najbardziej wybredny smakosz odkryje potencjał i ewidentną przewagę domowej i lokalnej destylacji nad przemysłowymi produktami monopolowymi.

Ponadto, tak jak w latach ubiegłych, kierunek naszego rozwoju w latach 2008-2010 wyznaczać będą niżej wymienione czynniki:

  • Wydajność i jej zwiększanie w domowych warunkach;
  • Ekonomika produkcji ( redukcja strat cieplnych, redukcja zużycia wody, optymalizacja energetyczna);
  • Ekologia (zastosowanie odnawialnych źródeł energii do zasilania, wykorzystanie naszych projektów do zasilania nowych rozwiązań motoryzacyjnych np. SAAB BIOPOWER/BIOPOWER100);
  • Jakość (zastosowanie najlepszych i sprawdzonych materiałów, drobiazgowa kontrola procesu produkcji, ręczne wykonanie i wykończenie, doświadczeni spawacze na wyższym poziomie czeladniczym i mistrzowskim);
  • Gwarancja satysfakcji (możliwość wypożyczenia i sprawdzenia sprzętu przed zakupem, wymiana starego sprzętu przy 100% refundacji wartości.
  • Wieloletnia gwarancja na elementy stalowe i połączenia.

Prawo i Bezpieczeństwo | Oferta | O firmie | Kierunki rozwoju | Misja | Gadżety