V.S.O.P.
V.S.O.P. oferta

Nowości i Aktualności
Urządzenia destylacyjne
Urządzenia filtracyjne
Wyposażenie dodatkowe
Usługi
Składanie zamówienia
Cennik

 

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Z przyjemnością prezentujemy efekt wspólnej pracy V.S.O.P. i projektanta z CK Forum ps. FOOTMAN w postaci rozwiązania do domowej destylacji ciągłej. Osoby chcące destylować w sposób ciągły np. 120 l. cieczy w kilka godzin bez przerwy w zbiorniku np. 30 l. będą mogły to zrobić stosując dodatkowy element kolumny frakcyjnej, ktory nie wymaga zmiany już posiadanego urządenia destylacyjnego! W ten sposób posiadacze urządzeń typu: Deluxe, Lite, Supreme, Aroma oraz Floodster zyskają możliwość wydajnej, czaso i energooszczędnej destylacji w systemie ciągłym.

Moduł do destylacji ciągłej V.S.O.P. Footman V1 Moduł do destylacji ciągłej V.S.O.P. Footman V1
 • wkład węglowy filtra wstępnego CRS Pro
 • wkład węglowy kolumny filtrującej Zespolona
 • wkład węglowy kolumny filtrującej Mega
 • wkład węglowy filtra ciśnieniowego Eco S2
 • wkład węglowy filtra ciśnieniowego Eco S3
 • wkład węglowy filtra ciśnieniowego Tower L2
 • wkład węglowy filtra ciśnieniowego Tower L3
 • Ceramiczny promiennik na gaz propan-butan

  Promiennik ceramiczny 2800W-4300W Promiennik ceramiczny 2800W-4300W
  Promiennik ceramiczny o mocy 2800-4300W nadaje się idealnie do kolumn 2'', wkład ceramiczny i równomierna dystrybucja ciepła umożliwiają optymalne zużycie gazu, którego koszt wynosi ok. 6-10 gr / litr podwójnie wydestylowanego trunku o mocy 45% Jest to zmodernizowana i dostosowana do podtrzymywania ciężkich przedmiotów wersja wertykalnego promiennika grzewczego. Zmianom uległa konstrukcja nośna i kratka stabilizująco zabezpieczająca. Promiennik posiada automatyczny elektro termiczny czujnik odcinający dopływ gazu do paleniska w przypadku zalania i zagaszenia płomienia, który dostosowaliśmy do pracy horyzontalnej. (oczywiście w przypadku zalania wodą!!) CZUJNIK JEST JEDNYM Z ELEMENTÓW SZEŚCIOPUNKTOWEGO SYSTEMU BEZPIECZEŃSTWA V.S.O.P.
  zobacz >

  Na wypadek zalania pracującego promiennika innym płynem niż woda polecamy stosowanie kocy gaśniczych, dużych gaśnic, lub węża ogrodowego. W sytuacji ekstremalnej sugerujemy oddalenie się z miejsca zdarzenia i obserwowanie wybuchu butli gazowej oraz nagromadzonego destylatu z odległości co najmniej 100 m. Wzywanie straży pożarnej lub policji nie jest najrozsądniejszą metodą zwalczenia ognia spowodowanego niedozwolonym użyciem powyższego zestawu.

 • Taboret na gaz propan-butan i taboret na gaz ziemny

Taboret na gaz propan-butan

 • Zestaw chłodzenia z obiegiem zamkniętym
 • układ zasilania zbiornika bez zaworów
 • układ zasilania zbiornika z zaworami
 • płaszcz olejowy zbiornika z dyfuzorem i zaworem bezpieczeństwa.
 • termometr analogowy

  Termometr analogowyTermometr analogowy to najprostsze urządzenie pomiarowe oferowane z naszymi produktami, jest prosty w obsłudze i montażu, tani i mało zawodny. Montowany jedynie w boilerze, umożliwia przybliżoną ocenę stanu destylacji. Termometr analogowy stanowi standardowe wyposażenie aparatów od LITE PLUS do SUPREME SILVER. Jako element dodatkowy można go do kupić do modelu LITE ACADEMIC który z założenia w swoim anarchizującym charakterze nie posiada prawie nic poza kolumną i chłodnicą i oczywiście możliwościami.

 • termometr elektroniczny

  Termometr cyfrowyTermometr cyfrowy jest ostatnio najbardziej popularnym dodatkiem dla osób chcących naprawdę kontrolować procesy zachodzące w ich sprzęcie. Proponowane przez nas termometry posiadają możliwość pomiaru temp do 150 i 300 stopni C. Ciekawa i wygodna konstrukcja czujnika umożliwia banalnie proste i wygodne montowanie i demontowanie go w punktach kontrolnych naszych aparatów. Sposób zamontowania czujnika temperatury stanowi jednocześnie automatyczny system bezpieczeństwa jako najsłabsze ogniwo ciśnieniowe w układzie umożliwia wspólnie z zaworkiem bezpieczeństwa odpowietrzenie aparatury w przypadku niespodziewanego wzrostu ciśnienia w układzie. Mimo, że aparaty pracują w środowisku podciśnieniowym zamontowanie czujnika wg naszej propozycji daje gwarancję utrzymania ciśnienia do 1,5 i 2,0 bar.
  MOCOWANIE CZUJNIKÓW ELEKTRONICZNYCH JEST JEDNYM Z ELEMENTÓW SZEŚCIOPUNKTOWEGO SYSTEMU BEZPIECZEŃSTWA V.S.O.P.
  zobacz >

 • elektroniczny czujnik poziomu cieczy
 • manometr ciśnieniowy

  Manometr jest pozostałością po naszej dawnej propozycji odnoszącej się do podstawowego modułu pomiarowego z lat 2004/2005. W toku eksperymentów ustaliliśmy że aparaty typu zamkniętego jak SUPREME, LAB, FLOODSTER a także LITE LUX z filtrem po ustabilizowaniu pracy i ok. 20 min od rozpoczęcia skraplania wywołują wewnątrz środowisko podciśnieniowe. Dzięki temu zjawisku są one bardzo bezpieczne dla użytkownika i prawie całkowicie minimalizują ryzyko wypadku. Tańsze modele typu otwartego (bez zaworu i filtra za chłodnicą) funkcjonują w ciśnieniu atmosferycznym. Mimo to utrzymujemy Manometr w ofercie głównie ze względów porównawczych i zabezpieczających. Element ten pomaga przewidzieć ewentualne nieporządne efekty i zdarzenia losowe mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo pracy. MANOMETR JEST JEDNYM Z ELEMENTÓW SZESCIOPUNKTOWEGO SYSTEMU BEZPIECZEŃSTWA V.S.O.P. zobacz >

 • zawór odpowietrzający
 • panel do termometrów z logo i wyliczeniami destylacyjnymi

  Panel do termometrów z logo i wyliczeniami destylacyjnymiPanel do termometrów cyfrowych umożliwia wygodne zamocowanie ich w dowolnie wybranym przez klienta miejscu, dzięki swojej modułowej konstrukcji zabezpiecza kable przed pogięciem, poplątaniem lub zerwaniem. Ponadto panel umożliwia szybki demontaż i przemieszczenie termometrów w przypadku zastosowania elementów przedłużających kolumnę. Na Panelu umieszczamy informacje Handlowe, marketingowe oraz dodatkowe informacje odnoszące się do wyliczeń stosunku temperatury podawanej przez termometry cyfrowe do wartości procentowej oparów dzięki którym można przewidzieć i odpowiednio wcześnie odciąć ostatnie niepożądane frakcje i kwasy fuzlowe zanieczyszczające zebrany wczesnej destylat .

 • szklane Standard oraz Long

  Modernizowana chłodnica szklanaWykonana na specjalne zamówienie chłodnica szklana łączy w sobie niezawodność i nowoczesną technologię żaroodporną TERMISIL® dostosowana do konstrukcji naszych kolumn budowa umożliwia łatwe i estetyczne zamontowanie w każdym aparacie V.S.O.P. Chłodnica została wydłużona o 30% w stosunku do standardowej a zwoje wewnętrzne zagęszczone tak aby zmaksymalizować jej wydajność. Chłodnica ta zaprojektowana została głównie z myślą o aparatach z suplementem LUX umożliwiających zwiększenie mocy do 4300W a przez to podniesienie szybkości oparów i skraplania. Tam gdzie standardowe chłodnice działały na granicy swoich możliwości a destylat zwłaszcza w szczytowym wypływie robił się ciepły modernizowana chłodnica bez problemu utrzymuje temp. Wypływającego destylatu na poziomie 20 stopni C. Wydłużona budowa w połączeniu z hermetycznym filtrem sprzyja powstawaniu efektu podciśnieniowego eliminującego ryzyko niebezpiecznego wzrostu ciśnienia i niekontrolowanego wypływu oparów.

 • stalowa Q Steel

Q steel

Moduły przedłużające to najnowszy trend w konstrukcjach kolumnowych, zapoczątkowany podczas tajnego zjazdu bimbrowników w 2005 roku próbami zwiększenia ilości półek teoretycznych proponowanych przez tuzów polskiego bimbrownictwa (ukłony dla Fenola i Spirytus Movens). Modułowe przedłużanie kolumn wybraliśmy jako najprostsze i najłatwiejsze w wykonaniu. Prezentowane przedłużenia umożliwiają osiągnięcie na swojej maszynie nawet do 20 półek teoretycznych, wpływających na jakość, czystość oraz smak końcowego produktu.

 • Moduł VIP 60 cm dodaje 5 półek teoretycznych
 • Moduł VIP 80 cm dodaje 6,6 półki teoretycznej
 • Moduł VIP 110 cm dodaje 9,2 półki teoretycznej

W ofercie przedstawiamy kilka standaryzowanych rodzajów umożliwiających dobranie wysokości kolumny do warunków lokalowych. Przedłużenie kolumny umożliwia tez umieszczenie między jednym a drugim modułem elementów aromatyzujących, ziół etc. gwarantując jednocześnie, że żaden z tych dodatków nie przedostanie się do bojlera i ulegnie zanieczyszczeniu. Pracujemy obecnie nad kolejnym udogodnieniem umożliwiającym umieszczenie pomiędzy modułami stalowego koszyczka do którego będzie można wkładać produkty aromatyzujące. Ciekawą informacją umieszczoną na stronach szwedzkich destylerów są właściwości niektórych materiałów absorbujące związki siarki, które wytarzają się podczas destylacji (pozostałość po regulatorach kwasowości w zacierze). Przy zastosowaniu odpowiednich materiałów powyższe związki siarki powinny zostać związane i zatrzymane a po zakończeniu destylacji wyrzucone lub wymyte. Dzięki możliwości elastycznego rozmontowywania kolumn będziemy mogli przeprowadzić powyższe eksperymenty już w najbliższym czasie.

Zastosowanie trójnogu umożliwia wygodniejszą pracę z kolumną filtrującą i łatwiejsze dysponowanie przestrzenią pod filtrem. Zdecydowanie polecamy to udogodnienie zwłaszcza jeżeli ktoś ma więcej miejsca w swojej pracowni i nie musi pakować całego sprzętu po zakończeniu cyklu. Trójnóg jest lekki i stabilny a po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca.

 • koszulka Polo

 • koszulka T-shirt
 • Kafle ręcznie malowane

  Ręcznie malowane kopie polskich etykiet i znaków firmowych z początków gorzelnictwa przemysłowego, dawno zapomnianych potentatów Polski rozbiorowej i 20-lecia międzywojennego. Znakomity prezent oraz świetna propozycja wystroju kuchni lub pracowni. Seria limitowana i wykonana na specjalne zamówienie V.S.O.P.

  Kafel ręcznie malowany Kafel ręcznie malowany

Prawo i Bezpieczeństwo | Oferta | O firmie | Kierunki rozwoju | Misja | Gadżety